ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!

Tezgâh Halısı Ne Demek?

Tarih: 21.09.2022 09:54
Tezgâh Halısı Ne Demek?
El emeği ürünler evlerde göz bebeği konumundadır. Bunlardan biri de sanat eseri gibi olan tezgâh halılarıdır. Gelin hep birlikte bu özel halıların özelliklerine ve ne şartlar altında üretildiğine bakalım.

Özel Tezgâh Halıları Nedir?

Özel Tezgâh Halıları tam anlamıyla göz nuru halılar kategorisindedir. Öyle ki bu halılara sanat eseri demek yanlış olmaz. Birbirinden güzel dokumaları, renkleri ve dokuları ile bu halılara sahip olmakta önemlidir. Peki nedir bu Tezgâh Halıları? Tezgâh halıları genellikle evimizde çok kullanmadığımız özel alanlarda kullanılmaktadır. Çünkü kullanımı kadar temizliği de çok önemlidir. Bu yüzden eğer böyle bir halınız var ise ya da böyle bir sanat eseri gibi bir halı almak istiyorsanız bunu göz önüne almalısınız. Aksi halde oldukça zor bir süreç yaşayabilirsiniz. Özel tezgâh halıları el emeği halılar olduğu için çok dikkatli ve hassas yaklaşmalısınız. Herhangi bir sorunda kendiniz müdahale etmek yerine bilen bir yer ile konuşmak ya da danışmak daha doğru olacaktır. Bu yüzden zorlu lekelerin oluşması halinde ise profesyonellerden yardım alınması önerilir. Özel yapım tezgâh halıları temizliği konusunda çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu tarz halılarda lekeler daha çok büyüyebilir ya da yanlış bir teknik ile halıda hasar meydana gelebilir. Bu noktada özel halınızın temizliğinde su, doğal sabun, doğal içerikli halı şampuanı gibi kimyasal katkı bulunmayan malzemeleri kullanmak en doğru seçenek olacaktır. Gelelim Tezgâh Halısının Özellikleri konusuna. Öncelikle tezgâh halıları oldukça hassas bir halı türüdür. Bu yüzden de hassas bir yaklaşım sağlamanız gerekmektedir. Bu noktada sahip olduğunuz halıyı kesinlikle çırpmamalısınız. Aynı şekilde halı çekiştirmemeli ve elektrik süpürgesinin fırçasız uçları ile süpürülmelidir. Aksi halde halınızda hasar meydana gelebilir. Diğer yandan dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise halı çok hassas olduğu için üzerine koyduğunuz eşyalara dikkat etmeniz. Halınızın üzerine koyduğunuz eşyaların iz yapmaması için konumlarını ara ara değiştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde, temas eden yerler elektrik süpürgesinin fırçasız uçları ile süpürülmelidir. Özel tezgâh halılarının özelliklerine baktığımızda hassas olduğunu biliyoruz. Peki bu halıları nasıl temizleyebiliriz? Özel tezgâh halınızın üzerine bir şey döktüğünüzde bu noktada çok hızlı olmalısınız. Bu yüzden de sakin kalmalı ve sakince temizleme yöntemleri bilmelisiniz. Leke çıkarma konusunda eğer öncelikle sıvı dağılmadan kâğıt havlu ile tampon uygulanarak fazla sıvı emilmeli, kesinlikle ağartıcı kimyasal içeren temizlik maddeleri kullanılmamalıdır. Bu noktada bahsettiğimiz şey ise çamaşır suyu gibi etkili ürünlerdir. Ardından da yapacağınız şey sıvının döküldüğü alan tampon uygulamasından sonra soğuk su ve doğal sabun ile silmektir. Bunun dışında pek bir şey kullanmak doğru değildir. Bir diğer önemli şey ise halıyı temizlerken dairesel hareketler uygulamanız olacaktır. Sert bir şekilde halıyı asla silmemelisiniz. Temizlenen bölge tamamen kuruyana kadar üzerine basılmamalı ve eşya konulmamalıdır. 
 

Tezgâh Halısı Nasıl Seçilir? 

Tezgâh halılarında en çok merak edilen konu ise Tezgâh Halısı Dekorasyon önerileridir. Tezgâh halıları daha az kişinin bulunduğu, özel alanlarda koltuklarınızla uyumlu bir şekilde dekore edilmelidir. Bu noktada çok açık renklerden kaçınmalısınız. Çünkü bu renkler lekeleri çok belli eder. Bu yüzden desenli olan halı modellerini tercih edebilirsiniz. 
 

Tezgâh Halıları Nereden Satın Alınır?

Tezgâh halıları konusunda en çok merak edilen diğer bir soru ise “Tezgâh Halıları Nereden Satın Alınır?” sorusudur. Bu noktada kalitesi ve güveni ile halicimdan.com sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Birçok halı modeline sahip olan halicimdan.com sayesinde sizler de evinize uygun olan tezgâh halısı modellerini görebilir ve onları kolayca satın alabilirsiniz.  
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...