Kedili Evler İçin Halı Önerileri

Tarih: 28.12.2021 12:44
Kedili Evler İçin Halı Önerileri
Yaşam alanlarımızı bizlerle paylaşan patili dostlarımızın bazı halıları tırmalama tahtası olarak gördüğü aşikâr. Bu ve bunun gibi durumlara karşı hazırlıklı olmak için uygun halıları seçmekte yarar var.

Kedili Eve Uygun Halı

Ev dekorasyonlarında kedileriniz de artık söz sahibi. Evet, evde bir patron edasıyla dolaşan, tüm eşyaları kendisine ait hisseden kedileriniz, afacan hareketleriyle yüzleri güldürse de onların ev eşyalarınızı yıpratabildiği gerçeğiyle de yüzleşebilmelisiniz. Özellikle üzerinde yatıp yuvarlandıkları, oyuncaklarını oynadıkları ve kimi zaman streslerini attıkları halılarımız bunlardan en çok nasibini alan kısım. Dekorasyon düzeninizi bozan bu durum için önceden önlem almak önemli. Halı sermemek iyi bir seçim olarak görünse de ses ve ısı yalıtımında görev alan halıları zeminlerden ayırmamak en iyisi. Belki de ihtiyacınız için en fazla çözümü sunan halıları satın alarak bu durumları önleyebilirsiniz.

 

Kedi Tüyü Tutmayan Halı

En kısa tüylü kedi bile mutlaka yattığı ve yuvarlandığı yerde tüy bırakacaktır. Bu noktada tüylenme yapmayan özel halılar seçilmelidir. Bu konuyu biraz açarsak, pelüş olmayan, nispeten daha az ilmek yapısına sahip Antialerjik Halı çeşitlerini tercih etmek iyi bir fikir olacaktır. Üstelik tüylenme yapmayan halılar kolayca süpürülme ve temizlenme özelliklerine de sahiptir. Bu şekilde kedilerin dökeceği tüyler günlük olarak halıdan kolaylıkla uzaklaştırılabilir. Son dönemde oldukça popüler hale gelen Dijital Baskılı Halılar, tüylenme yapmadığı için kedili evler için ideal bir alternatif olarak öne çıkıyor. Söz konusu halılar, capcanlı renkleri ve özel desenleri sayesinde dekorasyonunuzun estetik çıtasını da yükseltiyor.  
 

Kaymaz Tabanlı Halılar

Kedilerinizin en oyuncu olduğu zamanlarda halılarınız üzerinde koşturarak onları yerinden kaldırdığını ya da katladığını gözlemlemişsinizdir. Onların halıların yerini değiştirmesi ya da halıları katlaması istenmeyen ev kazalarını da doğurabilir. Bunun için mutlaka Kaymaz Halı modellerine yönelmesiniz. 


Leke Tutmayan Halı Modelleri

Afacan kedilerimiz oyunları sırasında önüne gelen her şey devirme eğiliminde olacaktır. Buna, dikkatini çeken eşyaları bilerek ve isteyerek devirmesi bile dahil. Yemekler, çeşitli sıvılar, boyalar, sıvı dekorlar kısaca kedinizin devireceği tüm eşyalardan nasibini alan halınızı temizleme derdiyle baş başa kalmanız olası. Bu nedenle lekelenmesi çok muhtemel olan halılar için en son teknolojilerle donatılmış Leke Tutmayan Halı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 
 

Bonus: Kedi Desenli Halılar

Evinizin kedili bir ev olduğunun ipuçlarını veren Kedi Desenli Halı çeşitlerini de mutlaka öneririz. Dekorasyonunuza sıcak bir hava katan ve stilinizi yansıtan kedili halıları kedi konseptli dekorlarla da kolayca kombinleyebilirsiniz. Aradığınız tüm temalarla uyumlu Halı Modelleri için Türkiye’nin halı merkezi olan Halicimdan.com adresine göz atabilirsiniz. Halıcımdan'ın zengin koleksiyonunda halı renkleri ve uygun Halı Fiyatları konusunda yüz güldüren seçenekleri inceleyebilirsiniz. 


 

Yükleniyor...