Salon Halısı Nasıl Olmalı?

Tarih: 22.02.2022 15:59
Salon Halısı Nasıl Olmalı?
Bazen kendimizle baş başa kaldığımız, bazen de konuklarımızı ağırladığımız o özel anlara şahit olan salonlarımız iyi bir halıyı hak ediyor. Peki ideal Salon Halısı Nasıl Olmalı? Detaylar yazımızda…

Salonunuz İçin Halı Seçerken…

Salon evin belki de en çok özenilen alanlarından. Bazen tüm evin dekorasyon konseptini üstlenen salonlar stil hakkında temel ipuçlarını barındırması bakımından da önemli. Bu nedenle Salon Halısı Seçiminde halının konumlanacağı alan, ebat, renk ve desen gibi detaylar oldukça önemli. Salonun boyutlarını karşılayan büyüklükte halılar seçmek göz yoran dekorasyonların önüne geçmede çokça etkili. İşin bir de stil boyutu var ki sizi en çok ifade eden ipuçları o halı stillerinde saklı. Örneğin avangart bir tarzda dekore ettiğiniz salonları rengarenk kilimlerle ya da etnik tınılara sahip patchwork desenli bir halıyla bütünlemeyi düşünmezsiniz.
 

En İyi Halı Nasıl Olur?

Çoğunlukla belirli tonların baskın olduğu salonlarda mobilyaların, oturma gruplarının ya da perdelerin renklerini baz alarak halı seçimi yapmanızı öneririz. Bu, görüntüde karmaşa yapmadan sizi derli toplu dekorasyonlara ulaştırmanın bir yolu. Çok eşyalı ve gösterişli bir salon için daha az desenli, sade ve minimal tasarımları seçmeniz de önemli. “En İyi Halı” tanımı aslında burada size en çok hitap eden, karakteristik halı çeşidini temsil ediyor. Retro, modern, klasik, minimal ya da görkemli bir atmosfere bürüdüğünüz salonunuzu eşyalarınızla uyum içerisinde olan farklı Salon Halısı Modelleri ile donatmalısınız. Salon halısı konusunda Halıcımdan koleksiyonu sizlere yardımcı olmaya hazır. Dokuma tabanlı, el örmesi, bordürlü, desensiz, baskılı, modern, bohem gibi stillerde olan Halıcımdan Salon Halısı çeşitleri, salon eşyalarınızla ahengi kolayca yakalıyor.   

 

Sağlıklı Halı Nasıl Olmalı?

İyi bir halı seçmek için sadece renkler, desenler ve stil yetmez. Ailenizin sağlığını da gözetecek, kaliteli bir halı seçimi yapmalısınız. Evinizde hassas bünyeye sahip olan bireyler ya da bebekler varsa halı seçiminde tasarımdan çok materyale önem vermeniz gerekmekte. Uzman birçok marka daha fonksiyonel halı üretimleri gerçekleştirmek için artık yeni nesil teknolojileri de odağına almış durumda. Bu nedenle, Salon Halısı Satın Alırken hijyen, antialerjiklik ve antibakteriyellik, toz kaldırmazlık, toz tutmazlık gibi fonksiyonel detayları değerlendirmeye alabilirsiniz. Halı üzerinde oyunlar oynamayı çok seven çocuklarınız için seçeceğiniz halıda iplik kalitesine, dokuma sıklığına ve hav yüksekliğine de bakmayı unutmayın.  

 

Halıcımdan Salon Halısı Modelleri

Tuğra halı, Sanat Halı, Angora halı, Apex halı, Artemiz halı, Dolce Vita halı gibi uzman halı markalarıyla donatılmış olan Halıcımdan koleksiyonu, aradığınız nitelikleri karşılamak için hazır. Salon Halısı Fiyatları konusunda da sizleri ihya edecek olan çeşitler arasından üretim şekline, tabanına, ebadına ve desenine göre halı seçimi yapabilirsiniz.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...