ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!

Hangi Oyun Halısını Almalıyım?

Tarih: 19.10.2021 11:17
Hangi Oyun Halısını Almalıyım?
Çocukların oyuncaklarıyla üzerinde çokça vakit geçirdiği Oyun Halılarının özellikleri nelerdir? Hangi oyun halısını almalısınız? Oyun halısı nasıl temizlenmeli? Detaylar yazımızda…

Oyun Halısı Nedir?
İsminden her ne kadar “oyun oynamak için elverişli bir zemin örtüsü” anlamı çıkarılsa da Oyun Halıları aslında bebeğinizin güvenliğinden de sorumlu özel bir ev eşyasıdır. Her yaş grubundan bebeklere ve çocuklara hitap eden bu özel halılar, oyunları daha konforlu şekilde saatlerce oynayabilmelerine olanak tanır. Özellikle emeklemeye yeni başlayan ve hareketlerine ufak ufak hız kazandıran küçümenler için emniyetli bir platform oluşturur. Günümüzde oldukça revaçta olan oyun halıları farklı renklerde, modellerde, ebatlarda üretilmektedir. Peki, siz hangi oyun halını seçeceksiniz? Seçeceğiniz halıda hangi özellikleri aramalısınız? Bu konulara dilerseniz birlikte göz atalım.

Oyun Halısı Nasıl Olur?

Motor kas becerileri gelişmekte olan bebekler için tutma, kavrama eylemlerini geliştirmek oldukça önemlidir. Bu nedenle neredeyse tüm zamanını oyunlar ve oyuncaklarla geçiren bebekler için güvenli bir saha oluşturmak zorundasınız. Bu noktada oyun halısı da önemli araçlardan birini teşkil ediyor. Yatarak ya da emekleyerek oyunlarını sürdüren bebekler halılarıyla yakın temasta olacağı için öncelikle halının toz barındırmayan ve toz kaldırmayan antialerjik özelliklerde seçilmesi gerekmektedir. Bünyeleri oldukça hassas olan bebekler ve çocuklar hastalığa çok daha yatkın olduğu için son zamanlarda revaçta olan antibakteriyel halıların tercih edilmesi de esastır. Eğer oyun halınız bebeğinizin oyunlarına eşlik etsin, dikkatini çeksin, odanın dekoruyla da uyum içerisinde olsun isterseniz özel kahramanlar, desenler ya da figürlerle bezeli Eğitici Desenli Oyun Halılarını tercihlerinizin ilk sırasına alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra sürtünme kaynaklı tahrişlerin önüne geçilmesi için mutlaka yumuşak dokulu, doğal maddelerden dokunmuş, sentetik olamayan oyun halıları seçilmelidir. Seçilen halının kalın olması da elzem, çünkü zeminin sert dokusunu hissettirmeyen ve yerden gelen soğukluğu yalıtan kalın bir oyun halısı çocuğunuzun soğuk algınlığına bağlı bir hastalık kapmasının ya da hasar almasının önüne geçecektir. 

Oyun Halısı Nasıl Temizlenir?
Yerinde duramayan bebeklerin yuvarlanma ve emekleme isteğine tam olarak çözüm sunacak, toz barındırmayan ve toz kaldırmayan yumuşacık bir oyun halısı seçtiniz. Peki, ya daha sonrası? Oyun Halısını Nasıl Temizleyeceksiniz? Nemli bir bezle halının yüzeyindeki tozu alarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra bebekler için üretilmiş doğal içerikli bir tekstil temizleyicisiyle ya da organik halı şampuanıyla yıkayıp hijyenik bir kurutma yaparak oyun halınızın temizliğini sağlayabilirsiniz.

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...