ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!

Halıda Yeni Trend: Patchwork Halı

Tarih: 24.01.2022 17:25
Halıda Yeni Trend: Patchwork Halı
Gelenekselleşmiş detayları modern tasarımlarla harmanlayan Pachwork Halı Modellerine daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Patchwork Halı Nedir?

Artan kumaş parçalarının muntazam şekilde bir araya getirilerek bir bütünü oluşturacak şekilde dikilmesine patchwork yani Anadolu’daki en bilinir ismiyle kırkyama deniyor. Tarihsel süreçte eski kumaş parçalarını değerlendirmek maksadıyla yapılan patchwork battaniyeler, kırlentler, kilimler ve halılar, son dönemlerde mekanlara rüstik bir görünüm vermek amacıyla kullanılıyor. Çoğunlukla modern dekorasyonlara yaşanmışlık hissi katmak isteyenlerin tercihi olan patchwork halılar, farklı desenler ve renkler ile harmanlandıkları için odalara enerjik bir hava katıyor.  

Bazen kontrast renklerin armonisi ile oluşturulan patchwork halılar, bazen aynı rengin farklı alt tonlarını barındırabiliyor. Bu şekilde zengin bir kompozisyona sahip olan patchwork halınız size tek rengin hâkim olduğu dekorasyonları hareketlendirme şansı tanıyor. Birbirine aykırı desenlere sahip motiflerin oluşturduğu halıları evinizde hareketlendirmek istediğiniz her odada kullanabiliyorsunuz.

 

Patchwork Halı Modelleri 2022

Konumlandığı alana geleneksel bir dokunuş da yapan patchwork halılar nötr renklerle oldukça fazla yakışmakta. Bu nedenle gri, bej gibi açık renkli mobilyaları bu renklerin koyu tonlarına sahip patchwork halılarla bütünleyebilirsiniz. Vintage esintileri estirmek için pastel renklerin yoğun olduğu halıları tercih etmeniz de söz konusu.

Kırkyama şeklinde dikilmiş gibi görünen yeni nesil patchwork makine halıları mevcutsa da da kullanıcılar yine el dokuması olan seçeneklere yönelmekte. Özellikle Halıcımdan farkıyla satışa sunulan Hoom Rugs markası, el yapımı olmasının yanı sıra en kaliteli boyalarla renklendirildiği için canlı desenlere sahip. Kenarlarına el dikişi geçilen Hoom Rugs PatchworkHalı çeşitleri, abartılı bir stilden uzak huzurlu bir atmosfer çiziyor. Hav bırakmayan yumuşak yüzeyleri sayesinde kolay temizlenen bu özel halılar, işlevsellik ve estetik konusunda diğer halılardan daha iddialı bir dekorasyona imza atıyor.  

 

Patchwork Halı Fiyatları

Doğal taş, parke ya da fayans her türlü zemine uyum sağlayan patchwork halılar el dokuması olduğu pahalı bir imaj verse de Halicimdan.com Patchwork Halı Fiyatları konusunda bilinen kötü algıyı yıkmaya kararlı. En ulaşılabilir fiyatlarla satışa çıkan patchwork halılar geometrik desenlerin enerjisini tüm yaşam alanlarınızda hissetmenizi sağlıyor. Dilerseniz yine Halıcımdan koleksiyonunda dikkat çeken ürünlerden biri olan patchwork puflarla dekorasyonunuza seviye atlatmanız da mümkün.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...