ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!

Halı Rengi Neye Göre Seçilir?

Tarih: 19.12.2022 15:57
Halı Rengi Neye Göre Seçilir?
Evimiz için en önemli eşyalardan biri olan halılarda renk seçimleri neden önemli; gelin, hep birlikte öğrenelim.

Halı Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Halı evimizin görüntüsünü güzelleştiren ve evimizin yuvamız gibi hissedilmesini sağlayan ürünlerden biri. Öyle ki halısız evlerde ortam daha soğuk gibi ve boş gibi gözükebiliyor. Bu noktada halı evlerimizin en önemli parçalarından biri diyebiliriz. Halı Seçimi oldukça basit gibi gözükse de durum pek de öyle değil. Halı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok detay var. Öncelikle bunları “Halı Seçiminde Dikkat Edilecekler” listesi hazırlayarak belirleyebilir ve halı alışverişinizde bu detaylar listesine göz atabilirsiniz. Peki nedir bu dikkat edilecekler? Öncelikle halı alırken evinizin rengi ve tarzı çok önemlidir. Bu yüzden evinizin renklerine göre halı seçmelisiniz. Diğer önemli bir detay ise halınızın türü. Halılarında kendi içlerinde birçok türü var. Bu yüzden halı alırken kullanacağınız alana ve evdeki kişi sayısına göre halı seçmelisiniz. Örneğin, kalabalık ve çocuklu bir evdeyseniz yıkanması kolay olan makine halılarını tercih etmeli, dokuma gibi zor halılardan uzak durmalısınız. Yine aynı şekilde koyu renkli halı seçerek halınızın çok kirli gözükmemesini sağlayabilirsiniz. Bu da özellikle çocuklu ve pet hayvanına sahip ailelerin en büyük tercihidir. 
 

Dekorasyon Stiline Göre Halı Seçimi Nasıl Olur?

Halı seçimi yapılırken en önem verilen şeylerden biri de dekorasyona göre halı seçmektir. Çünkü aksi halde halınız eviniz ile uyumlu olmayacağından kötü bir görüntüye neden olabilir. Diğer yandan halılarınızın en uyumlu olması gereken diğer bir ürün ise mobilyalardır. Koltuğa Göre Halı Seçimi yapmak doğru bir tercih olacaktır. Mobilyalarınıza ve perdenize göre halı seçmek evinizin dekorasyonunu bütünlemeye yarar. Son olarak ise avangart, modern, klasik, country gibi ev stillerini doğru şekilde karşılayan halı seçeneklerine şans vermeniz gerekmekte.  
 

Zemine Göre Halı Seçimi Nasıl Olur?

Halı seçiminde diğer önemli bir kriterde Zemine Göre Halı Seçimidir. Öyle ki zeminin rengi aslında halınızın nasıl gözüktüğünü bile belirler. Bu noktada ilk olarak “Açık Renkli Parkeye Hangi Renk Halı?” sorusu akıllara gelmektedir. Açık renkli parkeye aslında her türlü renkli halı gider. Çünkü parke açık olduğundan halınızın rengi ve deseni oldukça güzel gözükecektir. Son dönemde popüler hale gelen gri parke tonları ise akıllara “Gri Zemine Uygun Halı nasıl olmalı?” gibi soruları getirir. Bu noktada siyah ya da bej halı tonları bu zemine en uygun halı renkleridir. 
 

Mutfak ve Koridor Halıları Aynı mı Olmalı?

Halı seçiminde en kritik yerlerden biri de mutfak ve koridor halılarıdır. Bu alanlar oldukça çabuk kirlendiğinden dolayı renk ve doku tercihleri önemlidir. Öyle ki kişiler bu noktada en çok Halı Kombinleri araştırmaları yaparlar. Eğer böyle bir ihtiyacınız var ise yapmanız gereken şey daha koyu renkli ve çabuk temizlenen bir halı şans vermektir. Bu sayede kir çabuk gözükmez. Mutfak Halısı ile Koridor Halısını aynı desen ve modelde satın almak zorunda değilsiniz. Gerekli renk ve konsept uyumunu sağladığınıza inanıyorsanız her iki alanda da birbirinden farklı halılar kullanabilirsiniz. 
 

Halı Rengi Seçimi İçin: Halicimdan.com

Halı konusunda renklerin öneminden bahsetmiştik. Bu noktada alacağınız halının markası da çok önemlidir. Öyle ki her yerde çok fazla renkli ve desenli halı bulamayabilirsiniz. Bu konuda yardımcınız Halicimdan.com olmaktadır. Halıcımdan sizlere farklı renk ve desendeki halıları en uygun fiyata sunar. Sizler de internet sitemize girerek evinize en uygun olan halıları görebilir ve kaliteli halılar arasından en güzel seçimleri yapabilirsiniz. Halıcımdan ile halı alışverişlerinizi güvenli ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede hayal ettiğiniz halıya tek bir tık ile ulaşabilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...