ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
Destek Merkezi
Yardım almak istediğiniz konuyu arayabilir veya ekibimizden yardım alabilirsiniz.
Firmamız tarafından satışa sunulan çok fazla çeşitli halılar yer almaktadır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanmıştır.
Firmamız tarafından satılan halılar genel manada ince ve ya ideal ebatlardaki dikdörtgen şekilde ya da yuvarlak şekilde yıkanabilir çeşitlerinin ne şekilde yıkanması gerektiği gibi kullanım talimatları içinde yer alırlar. Günümüzde bu halı modelleri çamaşır makinelerinde kaç derece içeriğinde yıkanacağı ile ilgili genel bir durumdan da bahsetmek doğru olmayacaktır. Fakat her ne kadar farklılık gösterse de birçok halı genel olarak 30 derecede sıkma yapılmadan da yıkanabilmektedir. Eğer halı ürünleri 0 pamuk ise yıkanabilen ince halılarda mutlaka yumuşatıcı kullanmak gerekmektedir. Öte yandan da çamaşır makinesine atmak istemiyor iseniz genel manada halı yıkama şampuanlarını da tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz.
Halıcımdan firmamız tarafından üretilmekte ve satışa sunulmakta olan halıların genel olarak ölçümünü yapabilmek amacı ile önce enini ve ya akabinde boyunu ölçerek çarpıp kaç metrekare olduğunu da öğrenebilirsiniz. Yani eni 200 cm ve boyu 300 cm olan herhangi bir model halı 6 metrekare büyüklüğünde olmaktadır. Yuvarlak halı modellerin genel manada ölçümlerini de yapabilmek için ise çapın karesini almak gerekmektedir. Bu şekilde de yuvarlak halı modellerini ölçmek mümkün olmaktadır.
Günümüzde genel olarak halıları temizleyebilmek amacı ile her hafta düzenli bir şekilde elektrikli süpürge ile üzerindeki tüylerin yönünde süpürme işlemlerini yapmanız gereklidir. Şampuan veya farklı kimyasallar uygulamayı planlıyor iseniz ilk önce halının temizlenme koşullarını da bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca risk almak istemiyor iseniz ilk etap için uygulamayı küçük bir halı parçasında deneyip işe yarayıp yaramadığını da önceden gözlemleyebilirsiniz. Temizler iken genel olarak çok sert davranmamalı ya da halı temizleme işleminizi bitirdikten sonrasında da yalnızca duru suya batırmış olan sünger ve ya paspas yardımı ile beraber durulamak mümkün olur.
Günümüzde halılarda en çok kullanılan iplik türleri; akrilik , polyester , viskon ve bambu ipliklerdir.

Akrilik iplikler; kullanımı kolay, temizliği rahat, zamanla keçeleşme veya deformasyona uğramayacak uzun ömürlü iplik türlerindendir. Bu iplikle dokunan halılarda hav çıkarma diye tabir ettiğimiz halının fazla tüyünün çıkması olacaktır. Akrilik ürüne göre oldukça normal bir durumdur. Bu süreç halının günlük süpürülmesi ile zamanla ortadan kaybolacaktır.

Polyester iplikler yine leke tutmama özelliğine sahip hav toz vs çıkarmayan iplik türlerindendir. Akrilik iplikle dokunmuş ürünlere göre deformasyonu daha kolaydır.

Visko ve Bambu ürünler ise daha üst kalite ürünlerde kullanılan daha narin ve daha dikkatli kullanılması gereken iplik türlerindendir. Bu tarz ürünler beyaz sabun kullanılarak silinmeli ve ya profesyonel halı firmalarına verilmelidir.
Çoğu tüketici adına halı satın alır iken, seçilecek olan halı tarzı önemli husus olur. Bir halı stiline bağlı olarak, evdeki diğer dekor parçaları ile beraber sorunsuz şekilde uyum sağlayabilir. Modern stil halılar, 19. yüzyılın sonlarına doğru popülerliği yükselen halı stili olmaktadır. Günümüzde Halıcımdan firmamız tarafından çok talep görmektedir.

Modern halılar, genel olarak evde yer alan diğer modern parçalar ile kusursuz şekilde uyum sağlamak adına tasarlanmış basit tasarımları ile karakterize edilmektedir.

Klasik halılar, genelde çiçekler ve ya madalyonlar gibi pek çok klasik tasarım motifleri içerirler. Bu halılar genel olarak mavi ve bordo zeminlere sahiptir ve genel olarak zengin duruşu olur.

Vintage halılar,genel olarak 1920 ile 1980 yılları arasında olan el dokuma halılar, genelde eskitme, ağartma ve ya boyama gibi işlemlerin yapılması ile elde edilmektedir. Canlı ve ya neon renklerin yanı sıra açık mavi ve ya su yeşili gibi çeşitli soft renkler mevcut olur.
 
Tüm bu halı çeşitleri ve ya farklı yapım stillerinin yanında, halı farklı çeşitlerde de temin edilebilir. İhtiyaçlara ve de tarza bağlı olarak, halı şekli önemli olabilir.
Bu çeşitler aşağıdaki gibidir.

Dikdörtgen halılar, genel olarak Halıcımdan tarafından en fazla satılan ve tercih edilen klasik olan halı şeklidir.

Yuvarlak halılar, antre ve ya yuvarlak yemek masaların altında kullanılabilir.

Yolluk halılar,genel olarak koridor antre ve ya mutfak gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Bu halılar farklı uzunluklarda ve ya farklı enlerde mevcut şekilde satılabilir. 

Oval halılar,dikdörtgen halılarda yer alan keskin köşeler yumuşatılarak ilgili halının estetik görüntüsü de artırılmış olur. Bu halıların genel olarak kullanımı da gittikçe artış göstermektedir.
 
Günümüzde Halıcımdan tarafından satılan halı çeşitleri kullanım alanlarına, üretim şekillerine ve tema desene bağlı olacak şekilde aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.
Bu halı çeşitleri;

Salon halısı, genel olarak her zaman için ilk akla gelen üründür.

Yolluk halı, koridor antre ve ya mutfak gibi alanlarda kullanılan halılardır. Farklı uzunluklarda ve de farklı enlerde mevcut olurlar..

Çocuk halısı, başka halılardan farklı olarak gerekli sağlık koşullarını taşımalı ve de lekelere dirençli olmalıdır.

Banyo halısı, genel olarak su ile sürekli temas edecek ve kaymazlığı olması gereken halılardır..

Mutfak halısı, günümüzde evlerin yoğun yaşam alanı olduğu için lekeye dayanıklı, kaymaz ve de yıkanabilir olmalıdır.

Yatak odası halıları, genel olarak rahatlığın merkezi olarak bilinen yatak odalarında çok yumuşak doku ve ya konforlu kullanım sunmalıdır.
Yaşam alanlarınızı kişiselleştirmenin pratik yollarından biri olan halı, evin genel olarak dekorasyonuna uygun seçildiği zaman genel olarak doğal bir hava da katarak evinizde muhteşem arka plan yaratabileceği dikkat çekici odak noktası ortaya çıkarabilir. Halıcımdan ailesi olarak eviniz için çok çeşitli modeller satmaktayız. Size en uygun olan halı modelleri bulabilmek adına evin genelinde yer alan atmosferin nasıl olacağı da çok önemlidir. Eviniz bütün kişisel zevkinizi yansıtır, halı modelleri


de bunun bir parçası olur. Evinize genel olarak halı modelleri alırken, yer döşeme renginden mobilya tasarımına kadar hemen her detaya dikkat etmelisiniz. Eğer sade detaylara sahip eviniz varsa; halı seçerken daha desenli, renkli ve ya dokulu halıları tercih edip evinize hareket kazandırabilirsiniz. Ayrıca yaşam tarzınız halı seçimi yaparken her zaman göz önünde bulundurmanız gerekli noktalardan olur.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...