ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
ONLİNE SATIŞ
DANIŞMANI
Mağazadaki temsilcilerimiz ile canlı görüşme yapın!
peşin fiyatına 9 taksitPEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT!

İpek Mekik Halı Gaspara 14582 Krem Modern Salon Halısı

Satış Fiyatı:

%14 İndirim
6.515,00 TL
5.624,00 TL
%14 İndirim
20 Temmuz Cumartesi kargoda!
Havale ile ödemelerde %5 İndirim: 5.342,80 TL
Ürün Açıklaması:
Gaspara kalitemiz 11 mm hav yüksekliği, 770.000 ilme sıklığında ve 2.400 gr ağırlığında %100 Özel Bükümlü, Bambu Viscon Tuşeli Akrilik iplik ile üretilmiştir.

NEDEN HALI

Ev ve iş yerlerinde halı kullanılmasının birçok nedeni vardır. Bu konuda akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır.

İzolasyon: Halı kış dönemlerinde sıcaklık ve yalıtım sağlar. Daha uzun süre sıcak havayı korur, böylece vücudunuz ve zemin arasındaki sıcaklığı ayırarak size konfor sağlar.

Güvenlik: Bir evde güvenlik, özellikle çocuklar ve yaşlılar için oldukça önemlidir. Halı bizim adımlarımıza tampon görevi yapar ve aynı zamanda kayma ve düşme risklerini azaltır.

Estetik: Halı yaşam alanlarımızın dekorasyonunun temelidir ve seçiminde özen gösterilmelidir. Seçtiğiniz halının renk ve dokusu odanın atmosferini belirler ve kişiliğinizi ifade eder.

Akustik: Halı ses yalıtımı sağlar ve dışından gelen rahatsız edici gürültüyü azaltmaya yardımcı olur. Katlar arasındaki ses geçişlerini engelleyerek sessizlik ve gizlilik sağlanmış olur.

Konfor: - Halı adımlarınızı yumuşatarak konforlu bir yürüyüş alanı sunar, Bu sayede yerde oturabilir ve ailenizle birlikte oyunlar oynayarak vakit geçirebilirsiniz.

Filtrasyon: Düzenli olarak vakumlu süpürgeler ile temizlik yapıldığında ortam havasını temizleyerek iç mekan hava kalitesini arttırır.
 

HALIDA İPLİK CİNSİ

Halıda İplik Cinsi Ne Kadar Önemlidir?

İplik halının özüdür, her iplik türü halıya farklı bir yapı ve renk zenginliği katar. Her ipliğin kendine has özelliği vardır ve ipliklerin kendilerine has özelliklerini en iyi şekilde sergileyebilmeleri için doğru alana göre seçim yapmak gerekir.

Yün halılar, diğerlerine göre daha uzun ömürlüdür. Kullanım yoğunluğu çok olan mekânlarda bile uzun süre orijinal görünümlerini korurlar. Doğal malzemelerden dokunan bu halılar, keçeleşmeye ve kirlenmeye direnç gösterirler. Yün oranı yüksek iplik kullanılan halılarda, kullanım arttıkça parlaklık da artar. Yün iplikten dokunan halılar basınca karşı dirençlidir. Bu özellikleri sayesinde yün halılar mobilyaların ağırlıkları altında ezilmezler ve üzerlerinde ezik izi oluşmaz. Ayrıca yün iplikle dokunan halılar; yüksek nem oranı, protein içeriği ve sarmal kıvrımlı yapısıyla oda ısının dengelenmesine yardımcı olan minik hava delikleri oluşturur. Bu da hem doğal izolasyon hem de halı için daha yüksek ateş direnci demektir.

Halının dayanıklılığını arttıran bir diğer iplik türü de Poliamit ipliktir. Poliamit iplikle dokunan halılar da yün halılar gibi mobilyaların ağırlığına ve hareketine karşı dirençlidirler ve uzun süre orijinal görünümlerini muhafaza edebilirler. Rutubete karşı da dayanıklıdırlar. Yün ve poliamit ipliklerin birlikte kullanıldığı halılar ise hoş bir görünümün yanı sıra yünün konforu ve poliamitin dayanıklılığına sahip olur.

Keçelenmeye ve aşınmaya dirençli, rutubete karşı dayanıklı akrilik iplikler hacimli ve esnek yapılarıyla yüne en yakın görünüm ve hissi sağlarlar. Yün halılara göre daha düşük fiyatlıdırlar ve daha fazla renk seçenekleri vardır.

Polyester ve polipropilen iplikler diğerlerine kıyasla basınca karşı daha az dayanıklıdırlar. Bu iplikleri içeren halılarınızın üzerinde mobilya bulunduruyorsanız, belli aralıklarla yerlerini değiştirmelisiniz.

 

Viskon(Viskoz) Nedir ?

Viskon kayın ağacından elde edilir, pamuk gibi selülozdan oluşur. Kayın ağacı Avrupa, Asya Amerika, Japonya ve Türkiye’de doğal olarak yetişir.

Selüloz esaslı rejenere lifler içinde en önemlisi ve en çok kullanıma sahip olan yarı sentetik bir liftir. Doğal ipeğe benzediğinden, çok dayanıklılık gerektirmeyen işlerde, doğal ipeğin yerine kullanılabilir. Suni ipek/rayon kelimesi viskon ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel ormanlarda yetiştirilen ağaçlardan elde edilir.Doğal selülozik yapıda olduğu için kullanım alanının trafiğin az olduğu yerlerde kullanılması gerekmektedir.
 

HALIDA HANGİ İPLİK KULLANILMALI

Hangi İplikten Yapılmış Halıyı Nerede Kullanmalıyız

Kendinize uygun bir halı almadan önce sormanız gereken bir takım anahtar sorular vardır. Bunların başında halının hangi odada kullanılmak üzere alındığı gelmektedir.

Salon, koridor veya merdivenler gibi sıklıkla kullandığınız alanlar için, renk ve dokusunu uzun süre koruyabilecek, kaliteli bir halı seçmek çok önemlidir. Yün ve akrilik ipliklerle üretilen halılar, bu gibi alanlar için ideal halılardır.

Genç odalarında, oturma odalarında, mutfakta yine çok sık kullandığımız yani trafiği yüksek yerlerdir. Buralarda da yünlü ya da akrilik iplikten yapılmış halıları kullanmak daha uygundur.

Bebek odalarında ve alerjisi olan kişilerin odalarında ise leke tutmayan ve havları uçuşmayan polipropilen ya da polyamid halılar tercih edilmelidir.

Parlak malzemelerle üretilmiş halılarda zaman içerisinde renklerde dalgalanma oluşabilir. Bu nedenle sık kullanıma maruz kalacakları alanlarda parlak halıları tercih etmeyiniz.

Nem ve küfe karşı dayanıklı yapılarıyla rutubetli odalar ya da dış mekân kullanımları için akrilik polipropilen, polyester ve bambu iplikle üretilen halılar daha uygundur.

Dekorasyonunuzda tekerlekli koltukları tercih ediyorsanız, kısa havlı bir halı tercih etmeniz kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kısa havlı halılar koltuk değneği ya da baston kullananlar için de daha rahat bir ortam yaratır.


Aklınızdaki soruların yanıtları ve önemli konuların cevapları için
destek merkezi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...